Telefon

  602 395 070

  Email

  biuro@trust-finance.com.pl

  ul. Jasna 33

  52-200 Wysoka

  Telefon

  71 725 77 42

  Email

  biuro@trust-finance.com.pl

  Zwycięska 20A/110

  53-033 Wrocław

  FAKTORING

  Jesteśmy ekspertami w dziedzinie finansów

  Nasza firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza usługę profesjonalnego wsparcia  klientów z sektora MSP,  oferując pomoc w doborze najkorzystniejszych rozwiązań faktoringowych.

  Czym jest faktoring?

  Faktoring jest rozwiązaniem finansowym, które przeznaczone jest dla firm sprzedających produkty lub świadczących usługi z odroczonym terminem płatności. Dzięki wykorzystaniu usługi faktoringu skróceniu ulega cykl rotacji należności i zobowiązań, a bilansowo należności przechodzą na gotówkę. Są to zalety bilansowe, ale zapewne najważniejsze dla każdego przedsiębiorcy to fakt poprawy płynności i odblokowania środków finansowych ,,zamrożonych’’ w należnościach.

  Jakie są rodzaje faktoringu?

  Faktoring niepełny – rodzaj faktoringu gdzie Faktor nie przejmuje na siebie ryzyka braku zapłaty ze strony Dłużnika. Stanowi alternatywne źródło zewnętrznego finansowania w stosunku do kredytu obrotowego.  Jest to najpopularniejszy rodzaj faktoringu w Polsce.

  Faktoring pełny – w tej formie faktoringu to Faktor przejmuje na siebie ryzyko braku zapłaty ze strony Dłużnika. Faktoring pełny oprócz tradycyjnych korzyści płynących z jego korzystania  jest również atrakcyjnym rozwiązaniem dla firm, które chcą poprawić strukturę Bilansu – pozwala na wyksięgowanie należności z Bilansu i skrócenie cyklu rotacji należności oraz zobowiązań.

  Faktoring mieszany – jest to połączenie faktoringu niepełnego z pełnym. Faktor finansuje wierzytelności w ramach faktoringu pełnego, jeśli jednak zajdzie sytuacja iż limity przyznane przez Ubezpieczyciela będą niższe niż utrzymujące się na nich salda należności, nadwyżki zostaną sfinansowane w ramach faktoringu niepełnego.

  Faktoring odwrotny – to rodzaj faktoringu polegający na finansowaniu zobowiązań. To rozwiązanie kierowane przede wszystkim do firm, które posiadają zbyt krótkie terminy płatności za dostawy.

  Faktoring samorządowy – to rodzaj factoring, gdzie odbiorcami towarów/usługi są jednostki samorządu terytorialnego.

  Faktoring wymagalnościowy – polega na zarządzaniu należnościami od wybranych Odbiorców finansując je zgodnie z preferencjami Klienta – po wystawieniu faktury, w terminie płatności lub wcześniej na wniosek Klienta. Jest to rodzaj faktoringu adresowany do firm o dobrej sytuacji finansowej, którym nie zależy na finansowaniu, a na pomocy w zarządzaniu należnościami.

  Zastanawiasz się nad kredytem, faktoringiem? Nie wiesz, która forma byłaby dla twojej firmy odpowiednia? Skontaktuj się z Nami, nasi doświadczeni eksperci udzielą Ci informacji. 

  SPRAWDŹ NASZE MOŻLIWOŚCI

  Skontaktuj się z nami i przedstaw nam swoje oczekiwania – my zajmiemy się całą resztą.

  %

  zadowolonych klientów

  Facebook